MATERAC LECZNICZY MIŁEK

KLINIKA NEUROCHIRURGII SZPITALA KLINICZNEGO WOJSKOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ
im. gen. dyw. B. Szareckiego 90-549 Łódź ul. Żeromskiego 113

"...Po okresie czteroletnim używania ww. materaca przez chorych naszej Kliniki, uznajemy, iż materac tego typu spełnia podstawowe wymogi postawione przed sprzętem paramedycznym tego typu. W ciągu ww. czasu nie stwierdziliśmy u naszych chorych odleżyn czy też zaczerwienienia skóry w miejscach najbardziej predysponowanych do tego typu zmian. Jednocześnie pragniemy dodać, iż nie zaobserwowano reakcji uczuleniowych skóry. Materac typu MIŁEK wykonany z pianki poliuretanowej, wyróżnia się bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną poddany długotrwałemu obciążeniu, nie ulegając przy tym odkształceniu i zmianom wymiaru wysokości. Dodatkową zaletą ww. materaca jest to, iż dzięki swej budowie umożliwia zachowanie poszczególnych krzywizn fizjologicznych ciała leżącego pacjenta. Jednocześnie specyficzna budowa materaca z modułów w kształcie sześcianów stwarza bardzo dobrą wentylację i pośrednio wpływa relaksująco na mięśnie. Nasza obserwacja w pełni potwierdza, że materac jest użyteczny w Ośrodkach Służby Zdrowia, wszędzie tam gdzie przebywają chorzy, wymagający długotrwałej pielęgnacji."

KIEROWNIK KLINIKI NEUROCHIRURGII SZPITALA KLINICZNEGO WAM
płk prof. dr hab. n. med. ANDRZEJ RADEK

 

KLINIKA CHIRURGII URAZOWEJ POLOWEJ I ORTOPEDII SZPITALA KLINICZNEGO WAM
im. gen. dyw. B. Szareckiego 90-549 Łódź ul. Żeromskiego 113

"... Materac leczniczy MIŁEK firmy URODA I ZDROWIE testowany w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii WAM w Łodzi, spełnia w całości wymagania jakie powinien mieć materac na oddziale ortopedii, salach pooperacyjnych i salach rehabilitacyjnych. Konstrukcja w czasie obserwacji materaca nie odkształciła się w miejscach największego nacisku. Porowatość powierzchni powoduje dobry dostęp powietrza do ciała pacjenta. Pokrowiec naciągnięty na materac prany w pralni szpitalnej nie zmienia struktury oraz zachowuje pierwotny wygląd. Pacjenci po wielonarządowych ciężkich obrażeniach ciała leżący na tym materacu sygnalizują duży komfort."

KIEROWNIK KLINIKI CHIRURGII URAZOWEJ POLOWEJ
I ORTOPEDII SZPITALA KLINICZNEGO WAM
płk prof. dr hab. n. med. KRYSTIAN ŻOŁYŃSKI

 

KATEDRA I KLINIKA NEUROCHIRURGII AKADEMII MEDYCZNEJ
90-153 Łódź ul. Kopcińskiego 22

"... Materac MIŁEK firmy URODA I ZDROWIE podlegał ocenie przydatności klinicznej. Stwierdzono, że spełnia on wymogi określone dla tego typu sprzętu, a jego cechy są zgodne z przedstawionymi przez producenta w prospekcie reklamowym. Zarówno jego budowa, zachowanie materiałów użytych do wykonania w kontakcie z ciałem pacjentów, jak i ich wytrzymałość w trakcie eksploatacji budzą nasze uznanie, a jego stosowanie jest godne zarekomendowania."

KIEROWNIK KATEDRY I KLINIKI NEUROCHIRURGII AKADEMII MEDYCZNEJ W ŁODZI
prof. dr hab. med. MAREK ZAWIRSKI

 

UNIWERSYTECKI SZPITAL NR 2
im. Wojskowej Akademii Medycznej 90-549 Łódź ul. Żeromskiego 113

"... Materac MIŁEK firmy URODA I ZDROWIE jest użytkowany w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii oraz Klinice Neurochirurgii przez okres ponad 10 lat, spełnia w całości wymagania jakie powinien mieć materac tego typu na oddziałach ortopedii i neurochirurgii: salach pooperacyjnych i salach rehabilitacyjnych. W ciągu w/w okresu czasu nie stwierdziliśmy u naszych chorych odleżyn, czy też zaczerwienienia skóry w miejscach najbardziej predysponowanych do tego typu zmian.Materac typu MIŁEK wykonany z pianki poliuretanowej wyróżnia się bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną poddany długotrwałemu obciążeniu, nie ulegając przy tym odkształceniu i zmianom wymiaru wysokości. Dodatkową zaletą w/w materaca jest to, iż dzięki swej budowie umożliwia zachowanie poszczególnych krzywizn fizjologicznych ciała leżącego pacjenta. Jednocześnie specyficzna budowa materaca z modułów w kształcie sześcianów stwarza bardzo dobrą wentylację i pośrednio wpływa relaksująco na mięśnie. Podsumowując, pragniemy wyrazić pozytywną opinię o materacu MIŁEK, wyrobu firmy URODA I ZDROWIE podczas wieloletniego użytkowania w naszych klinikach. Nasza obserwacja w pełni potwierdza, że materac ten jest użyteczny w Ośrodkach Służby Zdrowia, wszędzie tam gdzie przebywają chorzy, wymagający długotrwałej pielęgnacji."

PRZEŁOŻONA PIELĘGNIAREK LECZNICTWA ZAMKNIĘTEGO UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR 2 IM. WOJSKOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ W ŁODZI
mgr Agnieszka Topolska

 

PODUSZKA ZDROWOTNA KOMFORT

KLINIKA CHIRURGII URAZOWEJ I ORTOPEDII SZPITALA KLINICZNEGO WAM
im. gen. dyw. B. Szareckiego 90-549 Łódź ul. Żeromskiego 113

"...Ocena poduszki zdrowotnej przeciw odleżynom firmy URODA I ZDROWIE w Tuszynie testowanej przez 1,5 roku w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii Szpitala Klinicznego WAM w Łodzi. Poduszka charakteryzuje się dużą trwałością, jest stabilna i stwarza poczucie bezpieczeństwa choremu. Stanowi sprzęt niezwykle przydatny w procesie pielęgnacyjnym chorych z niej korzystających. Jest sprzętem rehabilitacyjnym używanym na oddziałach chirurgicznych."

KIEROWNIK KLINIKI CHIRURGII URAZOWEJ
I ORTOPEDII S.K. WAM
płk prof. dr hab. med. KRYSTIAN ŻOŁYŃSKI

 

PODUSZKA REHABILITACYJNA ROGALIK

KATEDRA I KLINIKA NEUROCHIRURGII AKADEMII MEDYCZNEJ
90-141 Łódź ul. Narutowicza 96

"...Poduszka rehabilitacyjna ROGALIK importowana i dystrybuowana przez firmę
URODA I ZDROWIE spełnia w całości wymagania stawiane tego typu poduszkom stanowiącym podpórkę pod kręgosłup szyjny. Zaletą poduszki jest to iż dzięki kształtowi umożliwia zachowanie fizjologicznych krzywizn kręgów szyjnych zarówno w pozycji siedzącej jak
i leżącej pacjenta. Poduszka jest wykonana z trwałego materiału."

SPECJALISTA NEUROCHIRURG
dr n. med. GRAŻYNA WRÓBEL-WIśNIEWSKA