Stosowanie produktów zdrowotnych w sposób ciągły ma działanie profilaktyczne i pozwala tym, którzy korzystają z nich, cieszyć się długo dobrym zdrowiem. Należy przy tym pamiętać, że produkty zdrowotne nie powodują ujemnych skutków ubocznych.

Mimo rozwoju chemii i przemysłu farmaceutycznego, stosowanie produktów zdrowotnych pozwala na usuwanie wielu dolegliwości: odleżyn, bólu kręgosłupa, stawów, mięśni, krzyża, bólu głowy, bólu spowodowanego długotrwałym spędzianiem czasu w pozycji siedzącej, np. w biurze, podróży.

Do takich produktów zdrowotnych zdrowotnych należy materac MIŁEK i poduszka KOMFORT oraz zdrowotne poduszki do spania wykonane z pianki tradycyjnej RELAKS i z pianki viskoelastycznej typu Memory tj. pianki z pamięcią BELINEA i MEDICA.

 

Pianka memory (z pamięcią) została wynaleziona przez NASA aby zmniejszyć bardzo duże ciśnienie występujące podczas startów promów kosmicznych. Dzięki rozwojowi technologicznemu udało się zmniejszyć koszty produkcji w związku z czym pianka memory stała się szeroko dostępna.
Pianka memory swoje główne zastosowanie znalazła w medycynie do produkcji materacy
i poduszek.

Stosowanie ich ogranicza powstawanie odleżyn u chorych po złamaniach i wielonarządowych urazach oraz osób stale leżących. Osobom zdrowym zapewniają one znacznie większy komfort niż tradycyjna poduszka lub materac. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, pozwalają ciału spoczywać w jego naturalnej pozycji, równomiernie rozkładając nacisk ciała.

 

Materac MIŁEK wykonany jest z pianki poliuretanowej o dużej sprężystości. Jest stabilny i ma dużą siłę udźwigu. Przeciwdziała występowaniu odleżyn. Każdy moduł (sześcian) daje dokładne punktowe oparcie co czyni, że ucisk na ciało będzie niższy i równo rozłożony, wzmaga przepływ krwi i rozluźnia mięśnie. Jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, stawów, mięśni, kłopoty z krzyżem, bóle karku, również dla tych, którzy po przebudzeniu nie czują się właściwie wypoczęci. Miękkość materaca oraz zdolność do podparcia ciała we właściwym miejscu powoduje odciążenie wrażliwych i bolących części ciała. Materac zapewnia duży komfort leżenia, modułowa konstrukcja zwiększa jego żywotność. Materac należy umieścić na twardym podłożu (deska, sklejka) wyciętymi sześcianami (kostkami) do góry. Nie zawiera części mechanicznych, elektrycznych i pneumatycznych, które mogą ulec uszkodzeniu.

Wymiary:
- długość: 198cm
- szerokość: 86 cm
- wysokość: 12cm

Zwykły materac koncentruje nacisk na wystające części ciała (zaznaczone na rysunku strzałkami).

 

Materac MIŁEK rozkłada nacisk na całą powierzchnię przylegania i odciąża w ten sposób wystające części ciała. Skuteczność materaca nie zależy od wagi ciała.

 

Poduszka ROGALIK została zaprojektowana specjalnie dla podróżujących:
- podpiera głowę we właściwym fizjologicznym ułożeniu podczas podróży autobusem, samochodem, pociągiem, samolotem oraz podczas czytania i oglądania telewizji lub gdy wskazane jest dodatkowe oparcie szyi. Rozluźnia i zapobiega skurczom mięśni karku i szyi, jej kształt oluta szyję i utrzymuje poduszkę we właściwym miejscu. Poduszka wykonana jest z pianki poliuretanowej.

Wymiary:
- długość 27cm
- szerokość 47cm